SANAT DELİORMAN & JAZZ FRIENDS

cum23Ağu21:30cum23:30SANAT DELİORMAN & JAZZ FRIENDS

Etkinlik detayları

23 Ağustos Cuma / July 2024 Fr (21:30-23:50)  – scroll down for English 

Sanat Deliorman (vo), Onur Yeniçeri (g). İlkin Deniz (b). Sergei Malvetz (d).

1984’te ressam bir anne babanın kızı olarak İstanbul’da dünyaya gelen Sanat Deliorman, Boğaziçi Üniversitesi’nde çeviri, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde grafik tasarım okudu. Boğaziçi’nde okuduğu dönemde 2 yıl boyunca BÜMK A Capella Caz Korosu’nda kontralto olarak söyledi. Mezuniyet projesi olarak, Janos Sipos’un yazdığı “Anadolu’da Bartok’un İzinde” adlı kitabı Türkçeye çevirdi; kitap 2009’da Pan Yayıncılık’tan çıktı. Boğaziçi Albert Long Hall Klasik Müzik Akşamları, D-Marin Klasik Müzik Festivali, İKSV, Andante ve Akbank Caz Festivali gibi kurum, organizasyon ve yayınlar için yaklaşık 11 yıl boyunca çevirmenlik, editörlük, röportörlük, yazarlık ve program notu yazarlığı yaptı.

2010-2011 yıllarında Sibel Köse ve Randy Esen ile caz vokal çalıştı, 2011 Nardis Genç Caz Vokal, İKSV Genç Caz ve 2012 Akbank JAmZZ yarışmalarında ödüller toplayarak, sahneye ilk adımını attı. 2012’de ilk ve en uzun soluklu grubu “Sanat Deliorman ve Caz Biraderleri”ni kurdu. Nisan 2018’de Nail Yavuzoğlu yönetimindeki CRR Caz Orkestrası ile bir konser gerçekleştirdi. Yunanistan, Makedonya ve Romanya’da misafir sanatçı olarak konserler gerçekleştirdi.

2016’dan beri Açık Radyo’da her salı akşamı “Dünyanın Cazı” programını hazırlayıp sunan ve çeşitli online platformlarda Türk caz müzisyenlerine destek amaçlı yayınlar yapan Deliorman, aynı zamanda caz okulu sınavlarına hazırlanan genç vokallere vokal koçluk yapmakta.

Bugüne dek “The Story of a Fool Man” (2021) adlı bir tekli ve “Erkin Soylu ile “Bedevi” adlı bir EP yayınlayan Deliorman, çok yakında Hakan Kurşun prodüktörlüğünde, piyanist Baturay Yarkın ve çellist Murat Süngü ile birlikte kaydettiği çıkış albümü “Aşk Kumbarası” ile karşınızda olacak.

Giriş 450.-TL

İki kişilik masalarımız sınırlı sayıdadır. Diğer masalar paylaşımlıdır.

Oturma düzeni online biletli dinleyicilerimizin 20:30’dan itibaren geliş sırasına göredir.

21:15’e kadar gelinmesi tavsiye edilir.

Our tables for two are limited. Other tables are shared.

Order of seating is according to the order of arrival of our online ticketed listeners from 20:30.

It is recommended to arrive before 21:15.

Born in 1984 as the daughter of two painting artists, in Istanbul, Sanat Deliorman studied translation at Boğaziçi University and graphic design at Mimar Sinan Fine Arts University.  During her years at Boğaziçi, she sang as contralto at A Capella Boğaziçi, the jazz choir of school’s music club, for 2 years. As her graduation project here at this school, she translated the book called In the Wake of Bela Bartok in Anatolia, written by Janos Sipos, into Turkish; the book was published by Pan Publishing House in 2009. For the next 11 years, she worked as a translator, editor, reporter and program notes writer for institutions, organizations and magazines like Albert Long Hall Classical Music Nights, Istanbul Film Festival, Istanbul Music Festival, Andante magazine and Akbank Jazz Festival.

Between 2010-2011 she attended the workshops of Sibel Köse and took private lessons from Randy Esen on jazz vocal. She won several prizes and special mensions in 2011 Nardis Young Jazz Vocal, İKSV Young Jazz and 2012 Akbank JAmZZ Competitions. In 2012, as a bandleader, she started her first and permanent jazz group called “Sanat Deliorman and Her Jazz Bros”. In April 2018, she was the guest singer of Cemal Reşit Rey Big Band, conducted by Nail Yavuzoğlu. Later she held gigs in Greece, Macedonia and Romania as a visiting artist.

Preparing and presenting the on-air show “World’s Jazz” at Açık Radio every tuesday evening since 2016, Sanat Deliorman continues to hold interviews for several online art platforms to support Turkish jazz musicians. She is also giving private lessons as a vocal coach to aspiring young vocals to help them enter jazz schools in Turkey.

Upto now, Deliorman has released a single called “The Story of a Fool Man” (2021), an EP called “Bedevi” with Erkin Soylu and lately she recorded her debut album called “Aşk Kumbarası” (to be released in February 2022) with Baturay Yarkın and Murat Süngü.

Music Charge: 450.-TL

Daha fazlası

Zaman

(Cuma) 21:30 - 23:30

Bilet Bölümü / Ticket Section

Tutar / Price 450₺

Kaç bilet? / How many tickets? -1 +

Toplam tutar / Total Price 450₺

41 Biletlik yer mevcut

Leave a Reply