NİSAN BİÇER QUARTET

cmt10Ağu21:30cmt23:30NİSAN BİÇER QUARTET

Etkinlik detayları

10 Ağustos Ctesi / July 2024 Sa (21:30-23:50) – scroll down for English  

Nisan Biçer (vo), Adem Gülşen (p), Anıl Deniz (b), Sergei Malvetz (d).

1998 İstanbul doğumlu Nisan Biçer, müziğe küçük yaşlarda piyano eğitimi alarak ve korolara katılarak başladı. Caza olan ilgisiyle, 2018’de Sibel Köse Caz Vokal Atölyesi’ne katıldı ve 2020’de Bahçeşehir Üniversitesi Caz Sertifika Programı’nı tamamladı. Üniversite eğitimi sırasında New York’ta bir dönem geçirerek New York Jazz Academy’de Daniel Bennett liderliğindeki ensemble’a katıldı. Türkiye’ye döndüğünde, Randy Esen ile vokal çalışmalarına başladı ve bir süre Adem Gülşen ile caz piyano çalıştı.

2022’de, üniversiteden arkadaşlarıyla kurduğu İstanbul West Side Collective ile Genç Caz+ Yarışması’nı kazandı ve 29. İstanbul Caz Festivali’nin Parklarda Caz etkinliklerinde ve 6. Akra Caz Festivali’nde sahne aldı. 2023 yazında, Siena Jazz Workshop’a katılarak Theo Bleckmann, Michael Mayo, Reinier Baas ve Gerald Clayton gibi dünyaca ünlü müzisyenlerle çalışma fırsatı buldu. Günümüzde Randy Esen ve Güç Başar Gülle ile müzik çalışmalarını sürdürüyor.

Koç Üniversitesi Makine Mühendisliği ve Medya ve Görsel Sanatlar mezunu olan Nisan, son iki yıldır ATÖLYE’de tasarım araştırmacısı olarak çalışıyor ve aynı zamanda müzik çalışmalarını ve sahne performanslarını sürdürüyor.

Giriş 450.-TL

İki kişilik masalarımız sınırlı sayıdadır. Diğer masalar paylaşımlıdır.

Oturma düzeni online biletli dinleyicilerimizin 20:30’dan itibaren geliş sırasına göredir.

21:15’e kadar gelinmesi tavsiye edilir.

Our tables for two are limited. Other tables are shared.

Order of seating is according to the order of arrival of our online ticketed listeners from 20:30.

It is recommended to arrive before 21:15.

Born in Istanbul in 1998, Nisan Biçer began her musical journey at a young age by taking piano lessons and joining choirs. Her interest in jazz led her to participate in the Sibel Köse Jazz Vocal Workshop in 2018 and complete the Bahçeşehir University Jazz Certificate Program in 2020. During her university studies, she spent a semester in New York, joining an ensemble led by Daniel Bennett at the New York Jazz Academy. Upon returning to Turkey, she began working with Randy Esen and studied jazz piano with Adem Gülşen for a while.

In 2022, Nisan participated in the Young Jazz+ Competition with the Istanbul West Side Collective, a band formed with her university friends. As winners, they performed at the 29th Istanbul Jazz Festival’s Jazz in the Parks event and the 6th Akra Jazz Festival. In the summer of 2023, she attended the Siena Jazz Workshop, working with world-renowned musicians such as Theo Bleckman, Michael Mayo, Reinier Baas, Gerald Clayton. She currently continues her studies with Randy Esen and Güç Başar Gülle.

A graduate of Koç University with degrees in Mechanical Engineering and Media and Visual Arts, Nisan has been working as a design researcher at ATÖLYE for the past two years, while continuing her musical studies and performances.

Music Charge: 450.-TL

Daha fazlası

Zaman

(Cumartesi) 21:30 - 23:30

Bilet Bölümü / Ticket Section

Tutar / Price 450₺

Kaç bilet? / How many tickets? -1 +

Toplam tutar / Total Price 450₺

45 Biletlik yer mevcut

Leave a Reply