MONİKA BULANDA QUARTET

çar06Mar21:30çar23:30MONİKA BULANDA QUARTET

Etkinlik detayları

06 Mart Çarş / Mar. 2024 We (21:30-23:50) – scroll down for English

Barış Ertürk (ts), Adem Gülşen (p), Baran Say (b), Monika Bulanda (d).

Monika Bulanda Krakow (Polonya) doğumlu müzisyen ve multidisipliner sanatçı, şu anda İstanbul’da yaşıyor. Polonya’da Katowice Müzik Akademisi Caz ​​Davul Bölümü’nden mezun oldu ve Varşova’daki Chopin Caz Okulu’nda Polonyalı ünlü caz davulcusu Kazimierz Jonkisz ile çalıştı. Dile olan tutkusunun ardından Varşova Üniversitesi Sinoloji Bölümü’nden mezun oldu. Müziği farklı müzik geleneklerinden ve tarzlarından öğeler içerdiğinden, müzikal yolculuğu “çok kültürlü deney” olarak nitelendirilebilir. İlk olarak Çin’de yaşadı ve sahne aldı, ardından Kuala Lumpur’a Sonor Drums atölyelerini yönetmesi için davet edildi, ardından Hindistan’da ünlü perküsyoncular Karuna Moorthy ve Mattanur Sankarankutty ile birlikte sahne aldı. 2008 yılında Amerikalı basçı Tony Jones’un davetiyle Türkiye’ye gelerek onun caz üçlüsüne katıldı. İstanbul’da keşfettiği farklı müzik gelenekleri ve sesleri karşısında hayrete düşen sanatçı, sanat ve müzik alanında kendi projelerini yaratmaya odaklandı. Nişville Uluslararası Caz Festivali, Novisad Caz Festivali, Alanya Caz Günleri, İstanbul Caz Festivali, Kalamış Caz Festivali ve daha birçok konserde birlikte sahne aldığı Türkiye ve Polonya’nın önde gelen caz sanatçılarından bazılarıyla yaptığı işbirlikleriyle tanınıyor. Ayrıca uluslararası üne sahip birkaç caz albümünde çaldı. aydetti. Uzun yıllar Kenan Doğulu, Ajda Pekkan, Mustafa Sandal, Mabel Matiz gibi Türkiye’nin ünlü pop sanatçıları ve daha pek çok perküsyon sanatçısı ile dünya turnelerine çıktı. Türk müziğinden etkilenerek Hasan Kiriş’ten Yaylı Tambur çalarak geleneksel Türk müziği eğitimi almaya başladı.

Müzikal macerası aynı zamanda şarkı söylemeyi ve söz yazarlığını da içeriyor. Kendi yazıp prodüktörlüğünü yaptığı birkaç single ve solo albüm çıkardı. İstanbul’daki Polonya Büyükelçiliği ve Konsolosluğunun desteğiyle Polonya ve Türk halk müziğini harmanlayan birçok projeye imza attı ve Polonya’yı Uluslararası Bursa Festivali, Sound Of Europe Festivali ve İstanbul’daki Polonya Kültürü Festivali’nde temsil etti.

Giriş 350.-TL

İki kişilik masalarımız sınırlı sayıdadır. Diğer masalar paylaşımlıdır.

Oturma düzeni online biletli dinleyicilerimizin 20:30’dan itibaren geliş sırasına göredir.

21:15’e kadar gelinmesi tavsiye edilir.

Our tables for two are limited. Other tables are shared.

Order of seating is according to the order of arrival of our online ticketed listeners from 20:30.

It is recommended to arrive before 21:15.

Monika Bulanda musician and multidisciplinary artist born in Cracow (Poland) currently living in Istanbul. She graduated from Jazz Drums Department at Katowice Music Academy in Poland as well as studied at Chopin Jazz School of Warsaw with prominent polish jazz drummer Kazimierz Jonkisz. Following her passion for languages she also graduated from Sinology Department at Warsaw University. Her  musical journey can be characterised as “ multi cultural experiment” as her music includes elements from different musical traditions and styles. She firstly lived and performed in China, then was invited to Kuala Lumpur to lead the Sonor Drums workshops, after that she performed in India with renowned percussionists Karuna Moorthy and Mattanur Sankarankutty . In 2008 invited by American bass player Tony Jones she came to Turkey to join his jazz trio. Amazed by diverse music traditions and sounds that she discovered in Istanbul she gave a full focus on creating her own projects in art and music. She is known for her collaborations with some of the most prominent jazz artists from Turkey and Poland with whom she performed at Nişville İnternational Jazz Festival, Novisad Jazz Festival, Alanya Jazz Günleri ,İstanbul Jazz Festival, Kalamış Jazz Festival and many others. She also recorded drums for couple of jazz albums that got international exposure. For many years she toured worldwide with Turkish renowned pop artists such as Kenan Doğulu, Ajda Pekkan, Mustafa Sandal, Mabel Matiz and many others playing percussion. Fascinated by Turkish music she started to study traditional Turkish music playing Yaylı Tambur under tuition of Hasan Kiriş. Her musical adventure also includes singing and songwriting. She released couple of singles and solo album that she written and produced herself. With the support of Polish Embassy and Consulate in Istanbul she created many projects that blend Polish and Turkish folk music and represented Poland at Bursa International Festival, Sound Of Europe Festival as well as Festival Of Polish Culture in Istanbul.

Music Charge: 350.-TL

Daha fazlası

Zaman

(çarşamba) 21:30 - 23:30

Bilet Bölümü / Ticket Section

Tutar / Price 350₺

Kaç bilet? / How many tickets? -1 +

Toplam tutar / Total Price 350₺

45 Biletlik yer mevcut

Leave a Reply