AYŞE TÜTÜNCÜ QUARTET

sal05Ara21:30sal23:30AYŞE TÜTÜNCÜ QUARTET

Etkinlik detayları

05 Aralık Salı / Dec. 2023 Tu (21:30-23:50) – scroll down for English

Ayşe Tütüncü (p, vo), Sinan Altıparmak (g), Baran Say (b), Mert Can Bilgin (d).

Diyar diyar dolaşan, yurtdışında NorthSea Jazz, Suriye Caz, Traumzeit, Londra Caz, yurtiçindeyse İstanbul Caz, Akbank Caz veya Kaçkarlar’daki Yeşil Yayla gibi birçok festivale katılan piyanist, besteci, düzenlemeci ve vokalist Ayşe Tütüncü’nün doğaçlamaları da içeren müziği için “klasik batı müziği, caz ve Anadolu’yla İstanbul’u çevreleyen bu büyük havzadaki farklı müzikal geleneklerin caz sahnesinde kendine özgü bir buluşmasıdır” diyebiliriz; 1983’ten bu yana ilk grubu Mozaik’le beş albüm, daha sonraki gruplarıyla ise Çeşitlemeler ve her ikisi de EMI-BlueNote etiketiyle yayınlanan Panayır ile Yedi Yer Yedi Gök albümlerini çıkardı. Konserleri, dersleri, İki Ses Birbirine Nasıl Kavuşur veya Ritim Oyunları gibi atölyeleri, Oğlunuz Erdal gibi belgesel film müzikleri ve 2015’ten beri katıldığı Uluslararası İstanbul Sessiz Sinema Günleri’ndeki gibi sessiz film müziklerinin yanısıra yaptığı Kıran Resimleri oyununun müziğiyle 2016 Ekin Yazın Dostları ve 2017 Afife Jale “en iyi sahne müziği” ödülünü aldı. Ayşe Tütüncü, sosyal meseleler ile müziği biraraya getirmeyi seviyor; örneğin oluşturduğu Anma Orkestrası için 24 Nisan ve Dersim ’38 anısına çaldıkları parçaları düzenledi veya 8.+ 10.Müzik ve Psikanaliz Buluşması’na katıldı. Müzik ve başka şeyler arasında bağ kuran yazıları ise Virgül, ONS-Yaşama Kültürü, K24 gibi gazete, dergi ve internet sitelerinde yayınlanıyor.

Grup ses bireşiminde hem piyano, hem de elektrogitarı barındırıyor, repertuarında ağırlıkla Ayşe Tütüncü’nün Girit’e Mektup, Bir Şeyin Hikayesi, Çukulata Renkli Şarkı gibi Panayır albümünde yer alan, ya da Tango Blues, Böyle Oldu gibi daha yeni dönem bestelerine ve aynı zamanda da grup üyesi Sinan Altıparmak’ın iki parçasına yer veriyor. Konserde Michel Petrucciani, Marcel Khalife ve Hindemith gibi ustalardan da parça yorumlayacaklar.

Giriş: 350 TL

İki kişilik masalarımız sınırlı sayıdadır. Diğer masalar paylaşımlıdır.

Oturma düzeni online biletli dinleyicilerimizin 20:30’dan itibaren geliş sırasına göredir.

21:15’e kadar gelinmesi tavsiye edilir.

Our tables for two are limited. Other tables are shared.

Order of seating is according to the order of arrival of our online ticketed listeners from 20:30.

It is recommended to arrive before 21:15.

Pianist, composer, arranger and vocalist Ayşe Tütüncü wandered a lot playing and attended international festivals like North Sea Jazz, Traumzeit, Syrian Jazz and also İstanbul Jazz, Akbank Jazz festivals. Her music with a strong component like improvisation, is a special blend of western classical music, jazz and a variety of traditions from the basin surrounding İstanbul / Anatolia, taking place on jazz scene. Her albums are Çeşitlemeler (“Variations”), Panayır (“Carnivalesque”)-EMI-Blue Note and Yedi Yer, Yedi Gök (“Seven Places, Seven Skies”)-EMI-Blue Note. Examples of her concerts, workshops (Ritim Oyunları/ “Rythm Games”) and theater + documentary (Oğlunuz Erdal) + silent cinema musics (“3.International İstanbul Silent Cinema Days / 2016”) are on her Youtube channel.

The group’s repertoire includes mainly Ayşe Tütüncü’s compositions like Letter to Crete, Story of Something, Chocolate-Colored Song and Tango Blues. Having both piano and electric guitar in its soundscape, the group will also play two compositions of the group member Sinan Altıparmak and interprete pieces of some masters like M.Petrucciani, Marcel Khalife and Hindemith as well.

Music Charge: 350.-TL

Daha fazlası

Zaman

(Salı) 21:30 - 23:30

Bilet Bölümü / Ticket Section

Tutar / Price 350₺

Kaç bilet? / How many tickets? -1 +

Toplam tutar / Total Price 350₺

41 Biletlik yer mevcut

Leave a Reply